آخرین اخبار

تاریخ : 20. مرداد 1395 - 9:48   |   کد مطلب: 30471
 قبح شکنی در پارک های عمومی تا عقاید فمنیستی
با تدبیر امور ورزش بانوان رواج یافت؛
از قبح شکنی در پارک های عمومی تا عقاید فمنیستی
با تدبیر امور ورزش بانوان کرمان صبح امروز در حالی همایش فرهنگی ورزشی ویژه بانوان برگزار شد که به دنبال رواج عقاید فمنیستی و قبح شکنی در پارک های عمومی بود.

به گزارش زنان کویر خانواده ی بانشاط و سالم جامعه ی سالمی را خواهد ساخت و در این میان نقش زن به عنوان مادر خانواده از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بی شک مادر بانشاط و سالم فرزندان سالمی را پرورش خواهد داد فرزندانی که می توانند با سلامت جسم که در پی آن سلامتی روح را در بر خواهد داشت ، آینده ی موفقی را برای جامعه رقم بزنند.

از طرفی بانوی با نشاط همسرداری موفقی خواهد داشت ، همه و همه ی این مسائل در پناه یاد خدا ، ورزش و نشاط حاصل از آن ایجاد خواهد شد.

در دهه ی کرامت هستیم و این تقدیر را باید از امور ورزش بانوان استانداری انجام داد که در جهت ترویج ورزش و اهمیت دادن به آن با دعوت از بانوان کارمند ادارات  شهر کرمان ، این موضوع مهم را یاد آور شد.

اقدام پسندیده ای که باید در تکرار آن کوشا بود و البته انتظار می رود چنین اقداماتی بسط داده شود و برای همه ی بانوان کرمان برگزار شود چرا که ممارست در انجام چنین اقداماتی همان شادی و سلامت جامعه را در برخواهد داشت.

در طی این سال ها ایجاد پارک های مختص بانوان نیز اقدامات موثری بوده که از سوی امور بانوان استانداری انجام شده است که این خود نشان از حرکتی موثری برای ارزش نهادن به نقش زن است.

اما جای سوال از امور ورزش بانوان است که برای برگزاری ورزش های همگانی بانوان بهترین مکان برای اجرا کدام مکان است؟

پارک های عمومی یا پارک های بانوان؟

صبح امروز همایش فرهنگی ورزشی ویژه ی بانوان در حالی برگزار شد که مکان آن را پارک شهید تعیین کرده بودند، پارک عمومی که در حوالی آن آقایون در حال انجام ورزش بودند و حتی کمی بالاتر از آن کانون امور بازنشستگان تامین اجتماعی بود و خوب متاسفانه در چنین شرایطی مردان به نظاره ی بانوان نشستند.

حتی بعضی از بانوان چادری نیز نتوانستند جمع را همراهی کنند و آنان نیز به جمع نظاره گران پیوستند ، ضمن این که  مجری برنامه با دیدن چنین شرایطی ، به چند حرکت کوچک بسنده نمود.

باید گفت در شرایطی که شهر کرمان دارای دو پارک مختص بانوان است آیا بهتر نیست که انجام چنین اقدامات سرزنده و شادی در پارک های مختص بانوان شکل بگیرد تا همه ی بانوان شرکت کننده بتوانند به راحتی ورزش کنند و با شور نشاط روزی سرشار از انرژی و شادی را سپری کنند ضمن این که بی انصافی است در حالی که پارک هایی در خور و شان بانوان احداث شده است آنان را رها کرده و به پارک های عمومی و در انظار نامحرمان به انجام ورزش مبادرت ورزیم.

 

تعجب دیگر از این برنامه ،مربی ورزشی بود که بلندگو را به دست داشت و به دنبال زن سالاری و عقاید فمنیستی بود.

در حالی که فریاد می زد که " کی خسته است " بانوان در پاسخ او گفتند " دشمن " و  او اینبار با تعجب فریاد زد " دشمن؟ "

دوباره از بلندگو گفت  " کی خسته است " و این بار چنین پاسخ شنید " آقایون" !!!

آری مردهای دلیر ایران که سال ها و حتی در برهه ی کنونی در برابر دشمن ایستاده اند تا زنان و دختران کشورمان به راحتی در جامعه فعالیت های خود را انجام دهند ، در این مکان و با همت مربی ورزش آنان را در برابر دشمنان کوچک شمردیم و دشمن را خستگی ناپذیر پنداشتیم ضمن این که به دنبال برتر بینی و عقاید فمنیستی بودیم.

انتظار داریم تا امور ورزش بانوان و اداره کل امور ورزش و جوانان ضمن ادامه دادن برنامه های خود در زمینه ی ورزش بانوان ، برای انجام چنین اقدامات شاد و با نشاط به مکان های ایجاد شده مختص بانوان مراجعه کنند و در انتخاب مربی ورزش خود کمی تامل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج