آخرین اخبار

رییس شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان ستاد اربعین گفت:تعبیه موکب‌های خاص بانوان در اربعین امسال از جمله اقدامات شورای راهبردی زنان است و در این موکب ها برنامه های خاصی برای بانوان اجرا می شود البته قصد موکب داری نداریم.

به گزارش زنان کویر  به نقل از زنان خبر؛ لاله افتخاری رییس شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان ستاد اربعین در نشست خبری شورای راهبردی فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین بیان کرد: بخش بانوان در کمیته فرهنگی قلب تپنده ستاد اربعین است و میلیون ها نفر در همایش بی نظیر اربعین حضور دارند و سال گذشته ۵۰۰ هزار بانوی ایرانی در این مراسم شرکت کردند.

وی افزود: شورای بانوان ستاد اربعین باید حلقه رابط بین فعالان و مردم باشد زیرا راز ماندگاری اربعین، مردمی بودن آن است و اعضای این شورا متشکل از مسئولان امور بانوان دستگاههای مختلف است که برنامه های خود را در سه بخش برنامه ریزی و هماهنگی، پیگیری مصوبات و مرحله اجرا تنظیم کرده است.

افتخاری ادامه داد: تعبیه موکب‌های خاص بانوان در اربعین امسال از جمله اقدامات شورای راهبردی زنان است و در این موکب ها برنامه های خاصی برای بانوان اجرا می شود البته قصد موکب داری نداریم و در طول مسیر راهپیمایی همچنین در سامرا و کاظمین برنامه های خاصی برای بانوان زائر پیش بینی شده است به طوری که از آخر همین هفته کلاس ها و دوره های آموزشی برای مبلغان و آموزشگران آغاز می شود.

رییس شورای راهبردی فعالیت‌های بانوان ستاد اربعین گفت: قصد ما کمک است تا بتوانیم اقدامات مشترکی در بحث بانوان داشته باشیم و برنامه های اطلاع رسانی در موضوعات مختلف از جمله بهداشت و درمان و ملزومات سفر برگزار خواهیم کرد و شهرداری در نظر دارد نمایشگاه خاص اربعین را برگزار کند اگر این نمایشگاه برپا شود بانوان می توانند در بخش ویژه با الزامات سفر اربعین آشنا شوند.

در این نشست حجت‌الاسلام حمید احمدی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین نیز عنوان کرد:در سال های گذشته از این موضوع غفلت شده بود و کمتر از زنان در حوزه های فرهنگی و اربعین استفاده می شد، اما امسال قرار است بخش بانوان با توجه به اینکه درصد زیادی از زائران اربعین را بانوان تشکیل می دهند، فعالیت کند.

وی افزود: شورای راهبردی بانوان ستاد اربعین اقدامات مثبتی در طول فعالیت خود داشته است و قرار است بخشی از نیازهای فرهنگی و عقیدتی بانوان در این شورا برنامه ریزی و اجرا شود و امسال شاهد اقدامات مفیدی هستیم از جمله برگزاری مراسم ویژه برای بانوان، برنامه های قرآنی و مبلغان، برنامه‌های رسانه ای و آثار فرهنگی از سوی شورای بانوان به اجرا در خواهد آمد.

احمدی اظهار داشت: با توجه به مخاطرات و چالش های پیش رو بانوان در پیاده روی اربعین حضور زنان در این مراسم را تبلیغ نمی کنیم و معتقد نیستیم که زنان به صورت گسترده در پیاده روی اربعین شرکت کنند زیرا علاوه بر مسائل فرهنگی، چالش هایی هم وجود دارد و طولانی بودن مسیر پیاده روی، نبود وسیله نقلیه مطمئن و مسائل امنیتی را از مهمترین چالش های حضور بانوان در مراسم اربعین است و بانوان سعی کنند و به صورت گروهی و همراه با محارم در پیاده روی اربعین شرکت کنند.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین تصریح کرد: بانوان در این مراسم مسائل امنیتی را رعایت کنند و از مسیرهای اصلی فاصله نگیرند و حتی الامکان از ویزای فردی استفاده نکنند همچنین ضروری است بانوان پیش از اتمام مراسم اربعین، خاک عراق را ترک کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج