آخرین اخبار

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: وظیفه ی من در خصوص بازار قلعه محمود به عنوان بازارچه ی صنایع دستی، پیگیری بوده است و اکنون منتظر جواب و اقدامات وعده داده شده توسط سازمان های متولی هستم.

به گزارش زنان کویر ، در تاریخ بیست و پنج آبان ماه سال 1393 مدیر کل امور بانوان استانداری؛ فاطمه السادات حسینی در جمع مشاوران ادارات استان کرمان  مطرح کرد : راه‌اندازی بازارچه هنرهای دستی و مشاغل خانگی در بازار قلعه‌محمود با همکاری اداره کل امور بانوان استانداری کرمان و اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان دنبال می‌شود و نظر مساعد شهرداری را هم برای اجرای این طرح داریم.

اما با گذشت دو سال از خبری که داده شده ، هنوز بازارچه قلعه محمود در ویرانه های گذشته نفس می کشد و به غیر از دو الی سه حجره که آن هم به افغان ها تعلق گرفته و مشغول فروش پوشاک افغانی هستند ، سایر حجره ها خاک می خورند.

از این رو " زنان کویر "  با مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به گفتگو نشست و دلایل اجرایی نشدن این طرح را جویا شد.

فاطمه السادات حسینی در این رابطه گفت: از آنجا که می دانیم صنایع دستی بانوان کرمان می تواند فرصت شغلی بسیار خوبی را برای بانوان ایجاد کند پی گیر این مسئله هستیم.

وی ادامه داد: در مجموع یازده جلسه در خصوص بازار قلعه محمود به عنوان بازارچه ی صنایع دستی بانوان استان کرمان برگزار شد که دو جلسه با حضور و نظارت استاندار ، جناب آقای رزم حسینی بوده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تاکید کرد: در ادامه دو جلسه در کار گروه اشتغال استان با حضور مدیر برنامه و بودجه وقت ، به این موضوع اختصاص یافت همچنین جلساتی با شهردار وقت، رئیس اوقاف و میراث فرهنگی داشتیم که در نتیجه خرد جمعی بر آن شد تا با کمک این سازمان ها ، بازار قلعه محمود به عنوان بازارچه صنایع دستی بانوان کرمان جانی دوباره بگیرد.

حسینی به بازدید از بازار قلعه محمود اشاره کرد و ابراز داشت: با حضور مسئولان و مدیران مربوطه سه بازدید از این مکان شد و در خصوص چگونگی راه اندازی و شناسایی مالکین گفتگو و تصمیم گیری هایی گرفته شد.

وی با بیان این که بزرگترین مشکل کنونی ، شناسایی مالکین حجره های بازار قلعه محمود است، خاطر نشان کرد: در بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که شناسایی گروهی از مالکین متعلق به میراث فرهنگی، گروهی دیگر متعلق به اداره ی اوقاف و گروه دیگری نیز متعلق به شهرداری است که همگی متعهد شدند برای شناسایی مالکین اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده با تاکید بر این که همه ی اراده های مسئولین، خرد جمعی و دیدگاهها بر این شد تا بازار قلعه محمود به عنوان بازارچه ی صنایع دستی در نظر گرفته شود، ادامه داد: از آنجا که بازار قلعه محمود یک میراث از گذشتگان است، بنابراین با نمایش گذاشتن صنایع دستی در این مکان می توان نظر گردشگران را به خود جلب کند و همچنین از آسیب های اجتماعی که در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کند، کاست.

حسینی تشریح کرد: وظیفه ی من در این خصوص پیگیری بوده است و اکنون منتظر جواب و اقدامات وعده داده شده توسط سازمان های متولی هستم.

وی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه توانمند سازی بانوان با 230 غرفه، حضور و نمایش صنایع دستی بانوان در برج میلاد، شرکت در نمایشگاه بین المللی اصفهان و نمایشگاه منطقه ای برگزار شده در شیراز، برگزاری جمعه بازار برای نمایش صنایع دستی بانوان، برگزاری نمایشگاه در یخدان مویدی، اختصاص غرفه هایی به بانوان در بازارچه ی ابوذر و در نهایت تعلق یافتن بیشترین غرفه های مدرسه ی حیاتی برای صنایع دستی بانوان استان کرمان از جمله اقداماتی بوده که تا کنون انجام داده ایم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده در پایان ابراز داشت: بی شک مطالبه گری بانوان در خصوص راه اندازی باراچه ی صنایع دستی می تواند محرکی باشد تا مسئولین اجرایی به اقداماتشان سرعت بخشند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج