آخرین اخبار

تاریخ : 6. بهمن 1395 - 12:27   |   کد مطلب: 31938
اقبال مردم در استفاده از پوشاک ایرانی افزایش یافته/70درصد بازار پوشاک، کالای ایرانی است
رئیس صنف پوشاک استان کرمان گفت :سال جاری در عرصه ی پوشاک کشور به سمت تولید رفت و واردات و کالاهای قاچاق کمتر شد، حدودا برآورد داریم که بیش از 70 درصد کالاهایی که در سطح جامعه عرصه می شود کالای ایرانی خواهد بود؛

روح الله منزلی در گفتگو با " زنان کویر " در رابطه با وجود تخلف و نظارت بر بازار پوشاک نوروزی گفت: تخلف وجود دارد و اگر این موضوع را منکر باشیم خلاف واقع است، از طرفی نظارت هم وجود دارد در این مورد می توان به رانندگی اشاره کرد که با وجود نظارت پلیس راهنمایی و رانندگی اما تخلف وجود دارد.

رئیس صنف پوشاک استان کرمان به بالا بودن حجم کار و واحدهای صنفی موجود در استان کرمان اشاره کرد و بیان داشت: در مجموع اماکن، اتحادیه ی صنف، بازرسی صنعت و معدن و ستاد امر به معروف در روزهای پایانی سال نظارت بیشتری دارند ، خوشبختانه در کرمان نسبت به سایر استان ها حتی استان های مذهبی از جمله خراسان و قم دارای وضعیت بهتر و رضایت بخش تری هستیم.

وی در خصوص نحوه ی نظارت بازرسین بر بازار پوشاک کرمان ابراز داشت: اتحادیه دارای نظارت منطقه ای است و در طول هفته به افراد مسئولیت داده می شود که در یک منطقه نظارت داشته باشند و هفته ی بعد منطقه ی دیگر را نظارت کنند.

منزلی خاطر نشان کرد: بازرسی ستاد احیای امر به معروف فراگیر خواهد بود و در هر مکانی که تخلفی را متوجه شوند منعکس می کنند و اتاق اصناف نیز به صورت موردی موضوع گزارش شده را پیگیری خواهد کرد.

 

رئیس صنف پوشاک استان کرمان در خصوص تفاوت قیمت اجناس در نواحی مختلف شهر کرمان بیان داشت: قیمت ها بستگی به برند ، کیفیت دوخت، پارچه است و گاهی ممکن است دو جنس در منطقه ی شمال شهر تا جنوب به لحاظ ظاهری شبیه به هم باشند اما پارامترهای دیگری سبب شده تا قیمت متفاوتی دارا باشند.

وی افزود: قاعدتا در شمال شهر اجناس برند هستند بنابراین در بسیاری موارد قیمت را کارخانه و شرکت تعیین می کند در هر صورت باید دانست سازمان حمایت از مصرف کنندگان به این نوع از اجناس نیز نظارت و توافق خواهد داشت.

منزلی توضیح داد: در دنیای امروز عرضه و تقاضا به تشخیص مردم است و آنان هستند که بازار را نتظیم می کند، جامعه باید به سمت و سویی برود که فرهنگ مردم رشد کند و تشخیص مردم تا جایی رود که خودشان کارشناس ، ناظر و تصمیم گیرنده شوند.

رئیس صنف پوشاک استان کرمان با بیان این که باید اجازه داد تا مردم استقلال داشته باشند و خودشان نظارت بیشتری داشته باشند ، تاکید کرد: اگر دیدگاهی که یک کارشناس صنفی وارد مغازه می شود مردم داشتند و به بررسی اجناس می پرداختند جامعه رشد بیشتری خواهد داشت تا این که ما بخواهیم مردم را هدایت کنیم.

وی در خصوص بازار پوشاک ایرانی ابراز داشت:  بازار ایران در گذشته شامل پوشاک ایرانی بوده است ، ما جزء معدود کشورهایی هستیم که از کیفیت خوب پوشاک برخوردار هستیم مثلا در زمینه ی پیراهن جعبه ای کیفیت این پوشاک جزو کشورهای اول دنیا هستیم .

منزلی افزود: در گذشته پوشاک ایرانی تولید می شده اما با برند خارجی به فروش می رفته که این به فرهنگ مردم ایران در استفاده از پوشاک خارجی برمی گردد بخشی از پوشاک هم وارد می شده است اما از دید خریدار هر دو پوشاک وارداتی بوده اند .

رئیس صنف پوشاک استان کرمان تشریح کرد: خوشبختانه شرایط بهبود یافته است، هم مردم اعتمادشان به پوشاک ایران بیشتر شده است و هم تولید کنندگان اعتماد بنفس بیشتری پیدا کرده اند و محصولشان را با نام ایرانی عرضه می کنند.

وی عنوان کرد: سال جاری در عرصه ی پوشاک کشور به سمت تولید رفت و واردات و کالاهای قاچاق کمتر شد، حدودا برآورد داریم که بیش از 70 درصد کالاهایی که در سطح جامعه عرصه می شود کالای ایرانی خواهد بود؛ البته کالای ایرانی بخشی از آن بر می گردد به مونتاژ؛ برای مثال روسری وارد می شود اما دور دوزی آن در ایران خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج