آخرین اخبار

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: خوشبختانه استان کرمان در بحث طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است ولی میزان جمعیت نسبت به مدت مشابه قبل با کاهش یک درصدی مواجه بوده است.

به گزارش زنان کویر ، حسین زین الصالحین در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” گفت: استان کرمان تا پایان ۵ ماهه اول سال ۹۶جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۸۷۵ نفر دارد که نسبت به مدت  مشابه سال قبل ۱ درصد کاهش داشتیم.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان در ادامه با ارائه آمار طلاق افزود: استان کرمان در بحث طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است ولی در مجموع یک حرکت خوبی تحت عنوان مجموعه راهبردی جمعیت در استان در حال انجام است  که در همین راستا کمیته اندیشه ورزی در حوزه ازدواج و طلاق شکل گرفته که در بحث آسیب ها و رفع موانع و ازدواج جوانان فعالیت می کند.

زین الصالحین بیان کرد: در ۵ ماهه اول سال ۹۶ به ازای هر ۱۰۷ مرد ۱۰۰ زن متولد شده است در حالی که در سال گذشته به ازای هر ۱۰۴ مرد ۱۰۰ زن به ثبت رسیده است به این معنی که تعداد مردان افزایش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در فراوانی نام نیز هم چنان امیر علی در صدر پسران و فاطمه در صدر دختران قرار دارد.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان  با اشاره به اینکه کارت های ملی قدیمی فقط تا پایان سال ۹۶ اعتبار دارند، تاکید کرد: مردم هرچه سریع تر برای تعویض کارت های ملی خود به دفاتر پیشخوان و پست مراجعه کنند تا در پایان سال با ازدحام جمعیت رو به رو نشویم .

زین الصالحین مطرح کرد: یکی از حرکت های بزرگ کرمان ایجاد ۲۰۰ ایستگاه کاری در حوزه برون سپاری خدمات دفاتر پیشخوان و پست است که زمینه را برای آرامش مردم فراهم کرده است لذا خواهشمندیم مردم در همین فرصت های اولیه نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند و تعویض آن اقدام کنند چون کارت های ملی سابق فقط تا پایان سال اعتبار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج