آخرین اخبار

تاریخ : 21. آبان 1396 - 12:10   |   کد مطلب: 33169
طرح نذر کتاب در استان کرمان اجرا می‌شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان:
طرح نذر کتاب در استان کرمان اجرا می‌شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه طرح نذر کتاب در هفته کتاب در استان کرمان آغاز می‌شود گفت: مردم با نذر کتب و اهدا به مناطق کم برخوردار می‌توانند در این کار معنوی مشارکت کنند.

به گزارش زنان کویر ، محمدجواد حسین‌زاده صبح امروز در آئین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان کرمان اظهار داشت: بیش از 65 هزار متر مربع فضای کتابخانه‌ای در قالب 132 باب کتابخانه عمومی در سطح استان کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه میزان مراجعات مردمی از ابتدای امسال بیانگر علاقه‌مندی زیاد کرمانی‌ها به کتابخوانی است گفت: از ابتدای امسال یک میلیون و 500 هزار نفر به کتابخانه‌های استان کرمان مراجعه کردند و 700 هزار جلد کتاب به امانت رفته‌است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با اشاره به اینکه یک میلیون و 700 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان وجود دارد و 130 هزار نفر عضو فعال کتابخانه‌های استان هستند افزود: امروز نیاز جامعه ما کتابخوانی است و عدم انس با کتاب باعث ناهنجاری‌های زیادی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان به ازای هر صد نفر 2 متر فضای کتابخانه‌ای وجود دارد خاطر نشان کرد: کتابخانه‌های استان مجهز به امکاناتی شدند که نیاز جوانان را فراهم می‌کنند و به ازای هر هزار نفر در استان یک باب کتابخانه عمومی وجود دارد.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه حتی نابینایان امکان استفاده از کتابخانه‌های استان را دارند گفت: هر فرد در هر جای استان عضو یک کتابخانه شود عضو تمام کتابخانه‌های استان شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر کتاب در هفته کتاب در استان کرمان آغاز می‌شود گفت: مردم با نذر کتب و اهدا به مناطق کم برخوردار می‌توانند در این کار معنوی مشارکت کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با بیان اینکه جلسات نقد و بررسی کتاب به صورت منظم در استان برگزار می‌شود تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 8 هزار عنوان کتاب در جلسات نقد و برسی استان به مردم معرفی شدند.

وی با شاره به اینکه خیرین کتابخانه‌ساز ظرفیت بسیار مهمی در استان هستند که در گمنامی فعالیت می‌کنند افزود: بیش از 30 کتابخانه در استان توسط خیرین ساخته شده که بیش از 17 هزار متر مربع فضای کتابخانه‌ای توسط آنها ایجاد شده است.

انتهای پیام/

طرح نذر کتاب در استان کرمان اجرا می‌شود

دیدگاه شما

زنان کویر
منهاج